Aktualna Prognoza Pogody
 

Pogoda

Prognoza pogody na DZIEŃ 23.07.2014

SzczecinPoznańBydgoszczGdańskOlsztynBiałystokŁód_WarszawaLublinKielceKrakówRzeszówWrocławOpoleKatowice

NA POMORZU, KUJAWACH I W WIELKOPOLSCE

Słonecznie, jedynie w rejonie Gorzowa Wielkopolskiego, w drugiej części dnia możliwe lokalne burze. Temperatura maksymalna od 26°C w Kołobrzegu do 30°C w Poznaniu i Gorzowie Wlkp. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, tylko w czasie burzy silny i porywisty.

NA WARMII, MAZURACH, MAZOWSZU I PODLASIU

Zdecydowana przewaga słonecznej pogody, jednak w drugiej części dnia na Mazowszu i południu Podlasia wybudują się chmury Cumulonimbus z których popada krótkotrwały, przelotny deszcz i zagrzmi. Gorąco, temperatura maksymalna wyniesie 26:27°C. Wiatr umiarkowany, tylko w czasie burz silniejszy, północno-wschodni.

NA PODKARPACIU, LUBELSZCZY¬NIE I W MAŁOPOLSCE

Początkowo dość pogodnie, tylko na Podkarpaciu więcej chmur, opady deszczu i burze. W ciągu dnia w całym regionie burze, lokalnie gwałtowne z opadami gradu. Temperatura maksymalna od 18°C w Zakopanem do 26°C w Krakowie, Kielcach i Lublinie. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, w czasie burz silny i porywisty.

NA DOLNYM I GÓRNYM ¦L·SKU

Zachmurzenie umiarkowane i duże, na Śląsku Opolskim i Dolnym Śląsku oraz w górach od rana przelotne opady deszczu i burze. W ciągu dnia chmury i burze pojawia się też na Górnym Śląsku. Temperatura maksymalna do 27°C w Katowicach do 29°C w Zielonej Górze. Wiatr północno-wschodni, umiarkowany, w czasie burz silny i porywisty.