Aktualna Prognoza Pogody
 

Pogoda

Prognoza pogody na DZIEŃ 29.05.2017

SzczecinPoznańBydgoszczGdańskOlsztynBiałystokŁód_WarszawaLublinKielceKrakówRzeszówWrocławOpoleKatowice

NA POMORZU, KUJAWACH I W WIELKOPOLSCE

W Wielkopolsce, na Kujawach i w rejonie zatoki Gdańskiej rano pochmurno z odchodzącymi a wschód opadami deszczu. Na Niżanie Szczecińskiej i na zachodnim Pomorzu rano rozpogodzi się i taka pogoda z niewielkim zachmurzeniem utrzyma się tam przez cały dzień. Rozpogodzenia te wolno przesuwać się będą w kierunku Zatoki Gdańskiej. Temperatura maksymalna od 20°C na środkowym Pomorzu do 27°C w Wielkopolsce. Wiatr umiarkowany, na południu regionu zachodni, na Pomorzu skręcający na północno-zachodni.

NA WARMII, MAZURACH, MAZOWSZU I PODLASIU

Na Mazowszu i na południu Podlasia rano rozpogodzenia. Na Warmii, Mazurach i na Suwalszczyźnie od rana pochmurno, miejscami deszczowo. W ciągu dnia strefa pochmurnej pogody z przelotnymi opadami deszczu i popołudniowymi burzami przesuwać się będzie na południowy-wschód regionu. Temperatura maksymalna 22:26°C. Wiatr zachodni, skręcający na północno-zachodni, umiarkowany, w czasie burzy może być nieco silniejszy.

NA PODKARPACIU, LUBELSZCZY¬NIE I W MAŁOPOLSCE

Na Podkarpaciu przez cały dzień słonecznie. Na północy regionu pogodnie do południa. Po południu zacznie się tam chmurzyć i pod koniec dnia miejscami przelotnie popada deszcz. Temperatura maksymalna od 24°C w Kielcach do 27°C w Lublinie, w Zakopanem 21°C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany.

NA DOLNYM I GÓRNYM ¦L·SKU

Do południa pogodnie ze stopniowym wzrostem zachmurzenia do umiarkowanego. Po południu zachmurzenie duże, miejscami przelotne opady deszczu i popołudniowe burze. Temperatura 25:28°C. Wiatr południowo-zachodni, umiarkowany, nieco silniejszy w czasie burz.