Aktualna Prognoza Pogody
 

Pogoda

Prognoza pogody na DZIEŃ 20.09.2017

SzczecinPoznańBydgoszczGdańskOlsztynBiałystokŁód_WarszawaLublinKielceKrakówRzeszówWrocławOpoleKatowice

NA POMORZU, KUJAWACH I W WIELKOPOLSCE

Ranek pogodny, lokalnie bezchmurny, ale miejscami mglisty. Do południa zachmurzenie małe stopniowo wzrastające do umiarkowanego. Po południu dalszy wzrost zachmurzenia do dużego z możliwością przelotnych opadów deszczu na środkowym Pomorzu. Temperatura maksymalna 17:18°C. Rano wiatr słaby zmienny, w ciągu dnia umiarkowany, zachodni.

NA WARMII, MAZURACH, MAZOWSZU I PODLASIU

Na Mazowszu i na południu Podlasia zachmurzenie całkowite z ciągłymi, umiarkowanymi opadami deszczu, które wolno przesuwać się będą na północ regionu. Po południu na Mazowszu opady osłabną. Na Warmii, w północnej części Mazur i na Suwalszczyźnie rano przejaśnienia, następnie wzrost zachmurzenia do całkowitego z postępującymi z południa na północ regionu opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 11°C w Łodzi do 15°C w Olsztynie. Wiatr wschodni, umiarkowany.

NA PODKARPACIU, LUBELSZCZY¬NIE I W MAŁOPOLSCE

Dominować będzie zachmurzenie całkowite z ciągłymi, miarkownymi opadami deszczu przesuwającymi się z południa na północ regionu. Po południu opady ciągle osłabną i przejdą w przelotne. Temperatura maksymalna 13:16°C, w Zakopanem 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zmienny z przewagą północnego.

NA DOLNYM I GÓRNYM ¦L·SKU

Na Ziemi Lubuskiej dominować będzie ładna, na ogół słoneczna pogoda. Na Górnym i Dolnym Śląsku zachmurzenie całkowite z umiarkowanymi, miejscami słabymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C na Górnym Śląsku do 18°C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni do północnego.