Aktualna Prognoza Pogody
 

Pogoda

Prognoza pogody na DZIEŃ 27.01.2015

SzczecinPoznańBydgoszczGdańskOlsztynBiałystokŁód_WarszawaLublinKielceKrakówRzeszówWrocławOpoleKatowice

NA POMORZU, KUJAWACH I W WIELKOPOLSCE

Dominować będzie zachmurzenie całkowite. Na wschodzie regionu początkowo będzie padał śnieg, w środkowej części regionu - śnieg z deszczem, a na zachodzie deszcz. Strefa opadów przesuwać się będzie na wschód – w kierunku Mazur. Temperatura maksymalna od 1°C na wschodzie regionu do 3:4°C w środkowo-zachodniej części Pomorzu. Wiatr umiarkowany, na wschodzie regionu południowy, na zachodzie - zachodni do północno-zachodniego.

NA WARMII, MAZURACH, MAZOWSZU I PODLASIU

Początkowo zachmurzenie umiarkowane z nieco większymi rozpogodzeniami na Mazowszu. Na Podlasiu nieco więcej chmur ze słabo prószącym śniegiem na Suwalszczyźnie. W ciągu dnia rozpogodzenia przesuną się do wschodniej granicy Polski, a na zachodzie regionu nastąpi stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, następnie do całkowitego z postępującymi na wschód na ogół słabymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna -1:1°C. Wiatr południowy, słaby do umiarkowanego.

NA PODKARPACIU, LUBELSZCZY¬NIE I W MAŁOPOLSCE

Ranek powinien być słoneczny, lokalnie nawet bezchmurny. W ciągu dnia rozpogodzenia znad zachodniej części regionu przesuną się ku wschodniej granicy Polski. Na zachodzie regionu przed południem zachmurzenie stopniowo wzrośnie do dużego, następnie do całkowitego i zacznie tam padać śnieg. Na termometrach maksymalnie od około 0°C w Kielcach do 2°C na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie. Na Podhalu otrzyma się lekki mróz. W Zakopanem temperatura maksymalna -3°C. Wiatr południowo-zachodni, słaby do umiarkowanego.

NA DOLNYM I GÓRNYM ¦L·SKU

Na wschodzie regionu ranek pogodny, na zachodzie pochmurny z opadami śniegu i śniegu z deszczem, przesuwającymi się na wschód regionu. Temperatura maksymalna 1:2°C. Wiatr południowo-zachodni do zachodniego, umiarkowany.