Aktualna Prognoza Pogody
 

Pogoda

Prognoza pogody na DZIEŃ 26.05.2015

SzczecinPoznańBydgoszczGdańskOlsztynBiałystokŁód_WarszawaLublinKielceKrakówRzeszówWrocławOpoleKatowice

NA POMORZU, KUJAWACH I W WIELKOPOLSCE

Na środkowym Pomorzu większe rozpogodzenia. W rejonie Zatoki Gdańskiej i na Nizinie Szczecińskiej zachmurzenie zmienne i przelotne opady deszczu. Pod koniec dnia na Pomorzu dalsze rozpogodzenia, wieczorem nawet do bezchmurnego nieba. Temperatura maksymalna od 15:17°C na wybrzeżu do 19°C w Wielkopolskie i na Kujawach. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

NA WARMII, MAZURACH, MAZOWSZU I PODLASIU

Dominować będzie zachmurzenie całkowite z okresowymi przejaśnieniami. W całym regionie będzie padał deszcz. Na wschodzie regionu, głównie na Podlasiu, poprzechodzić będą burze. W środkowo-zachodniej części regionu deszcz głównie o charakterze ciągłym o zmiennej intensywności. Możliwe biedą przerwy w opadach i lokalne przejaśnienia. Temperatura maksymalna od 19°C na Suwalszczyźnie do 22°C na Mazowszu. Wiatr początkowo słaby, zmienny, następnie umiarkowany, zachodni. W czasie burz chwilowo porywisty.

NA PODKARPACIU, LUBELSZCZY¬NIE I W MAŁOPOLSCE

Przeważać będzie zachmurzenie całkowite i będzie padał deszcz. W pierwszej części dnia opady będą umiarkowane. Po południu padać będzie intensywnej, a na wschodzie regionu przechodzić będą burze z ulewnym deszczem, lokalnie także z gradem. Miejscami może spaść do 20 litrów wody na m2. Temperatura maksymalna od 15°C w Krakowie do 21°C w Lublinie, ale w Zakopanem tylko 11°C. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunków zmiennych z przewagą północno -zachodniego. W czasie burz wiatr może być porywisty.

NA DOLNYM I GÓRNYM ¦L·SKU

Na zachodzie regionu pogodnie. Na wschodzie pochmurno, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 16:17°C. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.