Aktualna Prognoza Pogody
 

Pogoda

Prognoza pogody na DZIEŃ 02.03.2015

SzczecinPoznańBydgoszczGdańskOlsztynBiałystokŁód_WarszawaLublinKielceKrakówRzeszówWrocławOpoleKatowice

NA POMORZU, KUJAWACH I W WIELKOPOLSCE

Rano dość pogodnie, tylko lokalnie możliwy słaby opad deszczu. Jeszcze przedpołudniem zachmurzenie szybko wzrośnie, przejściowo nawet do całkowitego i będzie padał deszcz. Padać z przerwami będzie niemal prze cały dzień. Dopiero późnym popołudniem opady zaczną zanikać a przejaśnienia będą dłuższe. Temperatura maksymalna 6:7°C. Wiatr zachodni, umiarkowany i silny. Lokalnie i okresami zwłaszcza w pasie wybrzeża i nad morzem również porywisty, w porywach do 50-60 km/h.

NA WARMII, MAZURACH, MAZOWSZU I PODLASIU

Od rana do wieczora pochmurno i deszczowo. Przed południem słabe opady z przerwami, lokalne możliwe nawet przejaśnienia natomiast popołudniu będzie więcej chmur i mocniej popada deszcz. Temperatura maksymalna od 6°C na Suwalszczyźnie do 8°C na Mazowszu. Wiatr początkowo słaby i umiarkowany w ciągu dnia umiarkowany i silny, południowy pod wieczór skręcający na południowo-zachodni i zachodni.

NA PODKARPACIU, LUBELSZCZY¬NIE I W MAŁOPOLSCE

Na południowym-wschodzie Polski od rana będzie pochmurno i deszczowo. Dodatkowo w górach okresami padać będzie deszcz ze śniegiem. Najmocniej padać będzie popołudniu. Temperatura od 5°C w Zakopanem do 8:10°C na przeważającym obszarze. Wiatr umiarkowany okresami i lokalnie zwłaszcza w górach silny, południowo-zachodni i zachodni.

NA DOLNYM I GÓRNYM ¦L·SKU

Pochmurno i deszczowo będzie przez niemal cały dzień. Dopiero pod wieczór opady będą zanikać i pojawią się przejaśnienia. W wyższych partiach gór padać może deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna 7:9°C. Wiatr umiarkowany i silny, zachodni. Okresami i lokalnie, przede wszystkim w górach będzie silny i porywisty w porywach do 60-70 km/h.